Pendik Gazetesi
 
31 Mart 2011 16:06

Ahmet Şimşek Koleji

 

 


Foto

 

 

 

 

Foto

 

 

 

Özel Ahmet Şimşek Koleji’nin eğitim kadrosu, her biri branşında kariyer sahibi olmuş başarılı öğretmenlerden oluşuyor. Anadolu Lisesi statüsünde olan  Ahmet Şimşek Lisesi’nin 1.sınıflarında 12 saat İngilizce, 2 saat Almanca olmak üzere 2 yabancı dil öğretiliyor. İngilizce dersleri, Amerika’dan getirilen İngilizce eğitmeni Mr. Jerome CharlesBush’un gözetimi altında sürdürülüyor. Lise son sınıflar için yoğun bir ÖSS programı uygulanıyor.

Özel Ahmet Şimşek Koleji öğrencileri, öncelikle sevgi ve güven ortamında yetişiyorlar. Gördükleri nitelikli eğitim ve öğretimden keyif alıyorlar. Ve belki de en önemlisi, Ahmet Şimşek Koleji  öğrencileri, çocukluk-ergenlik yıllarını kapsayan öğrencilik dönemlerini mutlu bireyler olarak yaşıyorlar. Bunun neticesi de; hayatta başarılı, ülkesine ve milletine faydalı yetişkinler oluyor…

 

25. Yılında Örnek Bir Özel Okul: Özel AHMET ŞİMŞEK KOLEJİ

Kuruculuğunu Avukat Ahmet Şimşek’in yaptığı Özel Ahmet Şimşek Koleji 25. hizmet yılına erişmenin haklı gururunu yaşayan, Türkiye’nin müstesna eğitim kurumlarından biri.

KOLEJ; ANAOKULU – İLKÖĞRETİM-LİSE-MUHASEBE-İNGİLİZCE,ALMANCA VE BİLGİSAYAR KURSLARI, SPOR OKULU branşlarında eğitim - öğretim veriyor. Uyguladığı fiyat politikası ile eğitim - öğretim camiasındaki en idealist yaklaşımı sergileyen kolejin; eğitim kalitesi ve öğrencilerine sağladığı sosyal – kültürel-sportif imkanlar da göz önüne alındığında Türkiye’de bir eşi bulunmuyor.

Benzer birçok okulda öğrencilerden bir eğitim-öğretim dönemi için yıllık 20 ila 40 bin TL arasında ücret talep edilirken,Ahmet Şimşek Koleji’nde  bu fiyat ayda 500-600 TL taksitlerle ve toplam 5-6 bin TL civarında gerçekleşiyor.

Kayıt ücretlerinden KDV alınmaması, velilerin taksitleri kendi şartlarına göre uydurabilmesi, konunun ekonomik boyutlarıyla ilgili cazip diğer unsurlar.

Ahmet Şimşek Koleji’nin geniş bir yelpazeyi kapsayan sportif, sosyal ve kültürel etkinlikleri de eğitim kurumunun öğrencilerine sunduğu çok özel imkanlar olarak dikkat çekiyor.

Tamamı ücretsiz olarak sürdürülen etkinliklerden, öğrenciler dilediklerine katılarak yararlanabiliyorlar. Amerika’da Yerleşik İngilizce Kulübü, Müzik Kulübü, Folklor Kulübü, Basketbol Kulübü, Yüzme Kulübü, Futbol Kulübü, Satranç Kulübü, Bale-Jimnastik Kulübü, Görgü  Kuralları Kulübü, Resim-Karikatür-Fotoğraf Kulübü, Gezi Kulübü, Gazetecilik-Yazarlık Kulübü, öğrencilerin eğitim öğretim hayatlarını renklendiren ve donanımlarını artıran etkinliklerden bazıları.

Ahmet Şimşek Koleji’nde ki çarpıcı ve benzeri okuyan bir uygulama da şöyle: Kolejde olmayan öğrencilerin üniversite öğretim giderlerinin tümü 100 bin TL’ye kadar teminat altına alınıp sigortaca ödeniyor.

 

Ayrıntılı Bilgi İçin Kurumun İletişim Bilgileri:

Adres:
Atatürk Bulvarı no:37 Kartal / İSTANBUL  
Tel:
0216 473 24 26 pbx 0 216 387 02 90  
Fax:
0 216 387 02 93  
E-mail:
info@ahmetsimsekkoleji.com ahmetsimsekkoleji@yahoo.com  

Web adresi : www.ahmetsimsekkoleji.com

 

 

Yazan: Esra Doğan

Reklam Danışmanı
Metin Yazıcı
Tel:0216 483 35 15
E-posta:
Bu haber 2488 defa okundu.
Bu Kuruma Yapılan Yorumlar (0)
Bu Sektördeki Diğer İş Yerleri

Bu hafta en çok okunan haberler

Bu hafta en çok yorumlanan haberler

Sairler< Geri       Anasayfa       İleri >

©2010 Pendik Gazetesi.
Site Map

0.279992